Rezultāti. Liepājas pilsētas 2017.g. individuālais čempionāts un kausa izcīņa.

Noslēdzies Liepājas Pilsētas 2017.gada individuālais čempionāts novusā, kā arī Liepājas Pilsētas kausa izcīņa 2017.

Sākšu ar Liepājas Pilsētas 2017.gada individuālo čempionātu. Ceturtdien, 30.novembrī, LOC cokolstāvā tika noskaidroti labākie novusa spēlētāji. Šīs čempionāta kvalifikācijas grupu izspēles sākās jau septembra pusē, veidojot četras apakšgrupas pa 17 un 16 dalībniekiem katrā grupā. Kopējais pieteikušos skaits – 66 spēlētāji. No katras grupas 10 labākie tika uz pusfinālu, veidojot 40 dalībnieku pusfināla tabulu. Savukārt no pusfināla uz finālu tika 16 labākie. Cīņas bija spraigas un interesantas. Vēl pēdējā vakarā uz pirmajām trijām vietām pretendēja vairāki spēlētāji. Vismeistarīgāk sevi pierādīja Aleksandrs Subačs, kurš ieguva kopā 44 punktus un kļuva par 2017.gada čempionu. Līdz čempiona titulam A.Subačam bija jāgaida septiņi gadi, jo pēdējoreiz viņš par čempionu kļuva 2010.gadā. 2.vietā ar 41 punktu – Dzintars Veits. Šis gads arī Dz.Veitam veiksmīgs, jo iepriekšējos divus gadus viņš finišēja 4.vietā. Savukārt trešo vietu izcīnīja Ingus Rugevics – 40 punkti. Ceturtais palika Ojārs Strakšas ar iekrātiem 38 punktiem. Nākamās divas vietas attiecīgi Vairim Kupšim (35punkti) un Aleksandram Markovam (33punkti). Pagājušā gada čempions Ilmārs Strakšs finišēja 7.vietā, noliekot čempiona pilnvaras.
16.  Guntis Rolavs – 15p.

Sieviešu konkurencē labākā bija Daina Vicinska, aiz sevis atstājot aizputnieci Ilonu Indrāni un Diānu Freimani. Dāmām vietas tika noteiktas pēc kopējās vietas čempionātā, jo spēlētāju trūkuma dēļ, viņas piedalās kopā ar kungiem.
Liepājas Pilsētas kausa izcīņa 2017 norisinājās 2.decembrī LOC manēžā. Šajā turnīrā piedalījās 16 labākie novusisti no individuālā čempionāta, kuri tika salikti 4 apakšgrupās. No apakšgrupas 1.vietu ieguvēji automātiski kvalificējās play-off ceturtdaļfināla zonā. 2. Un 3.vietas izspēlēja vēl astotdaļfinālu, lai noskaidrotu atlikušos četrus spēlētājus ceturtdaļfinālā. Savukārt 4.vietas un tie, kuri zaudēja astotdaļfinālā, izspēlēja apļa turnīru, cīnoties par Gandarījuma kausu. Patīkams pāsteigums bija Omaris Jaunzemis, kurš, veiksmīgi šo turnīru aizvadot, iekļuva finālā un cīnījās par 1.vietu ar Iepriekšējā gada čempionu Ilmāru Strakšu. Spēlē, kura ilga līdz 8 uzvarām, meistarīgāks tomēr bija I.Strakšs ar rezultātu 8-2, kuram šis bija jau ceturtais panākums pēdējo gadu laikā kausa izcīņā.  Trešo vietu ar rezultātu 8-7 izcīnīja Ojārs Strakšas, uzvarot Aleksandru Subaču. Piekto vietu ar rezultātu 8-5 izcīnīja Mārtiņš Stasis, uzvarot Dzintaru Veitu. Gandarījuma kausu izcīnīja Fricis Beķeris.